Jaké přednosti má koloběžka s velkými koly?

Výhody má hlavně koloběžka se shodným průměrem kol

Ovšem odborníci doporučují obě kola koloběžky stejná, protože je to plus pro její stabilitu, a také nemusíte vozit dvě různě velké duše pro případ defektu. V současnosti se nejvíce prosazují koloběžky s koly 12 + 12, 16 + 16 či 20 + 20 palců nebo závodní koloběžky 28 + 28 palců.

Na webu Priblizovadla.cz se píše: "Shodný průměr kol má poměrně velký vliv na jízdní vlastnosti. Zadní část koloběžky díky tomu lépe sedí na vozovce. Nejvíce to poznáte v zatáčkách, kdy malá zadní kolečka mají tendenci ustřelovat a poslat vás do smyku. Čím větší kolo, tím je i delší celková stavba koloběžky."

Důležitá je také výška řídítek koloběžky - dospělí potřebují 90 – 130 cm a děti od 50 cm. Aby se koloběžka zbytečně neničila, musí mít také optimální nosnost. Vážíte-li např. 70 kg, kupte si koloběžku s nosností minimálně 90 kg, abyste měli rezervu. Design a barva je až to poslední, na co byste se měli zaměřit, i když třeba pro teenagery je to také podstatný ukazatel.

Praxe ukazuje, že koloběžka je hlavně na asfalt

Většina uživatelů považuje koloběžku za ideální dopravní prostředek do města. Vzdálenost, kterou by šli třeba půl hodiny, na ní překonají za pouhých několik minut. Zejména ve městech s nedostatečnou sítí městské hromadné dopravy je to praktické.

Obvykle si tedy nemusíte dělat starosti s tím, zda má koloběžka kola do terénu, protože v praxi do něho zřejmě ani nevyjedete. A pokud ano, zjistíte, že zdolávat na koloběžce horší cestu dá zabrat mnohem více než na kole.

Platí tedy, že koloběžky s různě velkými, ale dobrými koly se nejvíce hodí k cestám do školy, do práce i za zábavou. Také podnikatelé, kteří mají třeba více provozoven, vítají koloběžky, protože oproti autům a jízdním kolům s nimi ušetří cenný čas.

S výběrem koloběžky vám mohou pomoci recenze. Uvádí se v nich například: "Tím, že má koloběžka docela velká kola, můžete jezdit rychleji a ani se moc nenadřít."