Vyzkoušejte 4 pražské koloběžkové trasy

Na webu Miluju Prahu je spousta tipů k volnočasovým aktivitám v naší metropoli. A také 4 pro jezdce na koloběžkách.

  1. V historickém centru – koloběžka je v centru Prahy ideální dopravní prostředek. Umožňuje rychlé přesuny i přizpůsobení davům. Zvládnou se s ní i pěší zóny a obdivování památek.
  2. Parky v centrální Praze – Letná, Petřín, Kampa jsou dokonalým zázemím pro koloběžkáře. Jen Karlovu mostu se spíše vyhněte, protože v sezóně a přes den na něm není k hnutí.
  3. Údolí řeky Vltavy – z centra na Vyšehrad a dále na Modřany, Zbraslav vedou dobré rovinaté cesty, okolo kterých je řada možností občerstvení. Zařadit lze i výlet parníkem nebo skatepark. Ale možná si nejraději po výkonu jen tak posedíte u řeky.
  4. Parníkem do Tróje – výlet parníkem od Tančícího domu na nábřeží k ZOO do Tróje, návštěva zoologické zahrady, jízda na koloběžce v okolí a zpět do centra.

Hlavní výhody jízdy na koloběžce

Milovníci Prahy uvádějí: "Jezdit na koloběžce mohou všichni bez ohledu na věk, pohlaví a fyzickou kondici. S dalšími vyjížďkami budete poznávat stále víc potěšení z rychlého harmonického pohybu celého těla. Zkrátka koloběžka je ideální přibližovadlo."

A my dodáváme, že jízda na koloběžce posiluje a protahuje řadu svalů - svaly kolem páteře, horní a dolní končetiny, břišní svaly. Možná jste nevěděli, že už po ujetí 1 km na koloběžce spálíte tolik kalorií jako po dvou stovkách dřepů. Navíc při jízdě na koloběžce netrpí vaše páteř a klouby, jako je tomu při běhu.

Koloběh také přispívá k hubnutí a tvarování postavy, je prevencí žilní nedostatečnosti dolních končetin. To však poznají až ti starší, pro děti je koloběžka především skvělá zábava - v jakýchkoliv kulisách.

Zdroj obrázku: Wikimedia.org